Чи шкідливі для людини і тварин використовуються хімікати?
При обробці квартири найголовніше дотримуватися техніки безпеки і тоді ніякої шкоди організму не буде. Засоби, якими обробляють приміщення мають різний клас небезпеки.
Засоби 1-го класу небезпеки (надзвичайно небезпечні) - не застосовують в приміщеннях і в побуті.
Засоби 2-го класу небезпеки (високо-небезпечні) не застосовуються в лікувально-профілактичних, дошкільних закладах, в організаціях громадського харчування. На інших об'єктах допускається застосування засобів 2-го класу небезпеки тільки навченим персоналом, в засобах захисту, у відсутності людей і з подальшим обов'язковим провітрюванням і прибиранням приміщень.
Засоби 3-го класу небезпеки (помірно небезпечні) допускаються для використання в приміщеннях будь-якого типу, навченим персоналом, а також в побуті в аерозольній упаковці.
Прі обробці ніяких тварин в приміщенні бути не повинно. Запустити тварин можливо тільки після обробки приміщення.
Що робити до і після обробки?

Для забезпечення якісного виконання робіт власник об'єкта на якому буде проводитися дезінсекція, повинен підготувати приміщення: забезпечити доступ фахівців у віддалені місця (відсунути ліжка, холодильники, винести сміття і непотріб). Запакувати або винести посуд, одежду, тощо. Все що залишається при обробці не запакованим потрібно буде вимити або випрасти. Дезінсекцію проводять при закритих вікнах та дверях. Після обробки, приміщення слід прибрати при відкритих вікнах або при включеній припливно-витяжної вентиляції. При вбиранні, засіб видаляють вологим способом (содовим або мильним розчином). В першу чергу це потрібно зробити з поверхні меблів, де хімікат може потрапити в їжу. У місцях де немає небезпеки попадання засобу в їжу і на тіло (за плінтусами, трубами, дверними коробками, за холодильниками) його потрібно вимити тільки після закінчення терміну дії хімікату. Матраци, ковдри, покривала бажано провітрити і витрусити.

Чи можу я перебувати в приміщенні під час обробки холодним туманом?

Якщо Ви маєте власний засіб захисту (протигаз), то можете перебувати в приміщенні разом з дезинфектором. Але не використовуйте чужий протигаз, адже невідомо хто користувався ним до Вас!

Звідки в квартирі з'явилися таргани?

Таргани не з'являються з нізвідки. Вони легко мігрують із приміщення в приміщення, наприклад по вентиляції з квартир знаходяться вище або нижче Вашої. В теплу пору року можуть потрапити у відкриті вікна, Ви можете занести їх в сумках. Якщо таргани дійсно приходять із сусідніх приміщень, вивести їх буде складно (потравив своїх - прілезут від сусідів), так що в першу чергу необхідно ізолювати всі лазівки, наприклад поставити вентиляційні сітки з дрібними отворами, в які таргани не пролізуть.

Чим можуть нашкодити гризуни?
Щури й миші, спочатку відвідуючі свалки, вигрібні ями та інші місця зберігання нечистот, а потім потрапляючи до різних будівель та складів -  механічнім шляхом, своїми екскрементами, сечею та шерст'ю забруднюють їх. Таким чином щури, миші, полівкі та інші види гризунів, що мешкають як в природніх умовах (поза житлових приміщень), так і  у різних будівлях міст та сіл, є резервуаром збудників багатьох інфекційніх хвороб. Інфікування людини відбувається при вживанні в їжу продуктів харчування, забруднених екскрементами гризунів, а також при зіткненні з інфікованими предметами (сіно, солома або трупами гризунів). Зараження людей відбувається також в результаті укусів комарів, після того як вони годувалися на хворих гризунах. Гризуни переносять сказ, тиф, лептоспіроз, всілякі віруси та інфекції. Особливо небезпечні ці переносники хвороб для домашніх тварин - чумка, миксоматоз і багато іних збудників патологій ще довго зберігаються в кормах до яких доторкалися криси.
Заходи з дератизації можуть бути:
- профілактичними (дотримання чистоти і порядку, правильне зберігання харчових продуктів, своєчасне видалення харчових відходів, захист від проникнення гризунів);
- винищувальними (капкани, пастки, отруйні приманки).
Дератізація із застосуванням хімічних засобів проводиться співробітниками санітарних служб та санепідемстанцій при дотриманні відповідних санітарних норм та правил.
Як захиститись від укусів клопів?
Якщо у вас в приміщенні завелися клопи, то професійної дезінфекції не уникнути, але якщо немає можливості відразу зробити обробку, то прості дії допоможуть на час убезпечити себе. З народних засобів, найсильнішим є полинь. Якщо розкласти гілочки полину (можна сухі) навколо спального місця, то клопи якийсь час не будуть з'являтись, але через кілька днів, коли дуже зголодніють, обов'язково почнуть кусати знову. Можна спати при включеному світлі,оскільки клопи бояться світла, самє тому днем ​​їх не помітно. Але таке сусідство неприємно і тому труїть клопів обов'язково. Для цього існують сучасні препарати, які ми застосовуємо при обробці приміщень.
ВАЖЛИВО! Клопи одні з самих стійких комах, які поселяються в оселях людини.
Який вигляд мають домашні клопи?

Розмір клопа може варіюватися від 3 до 7 міліметрів. Його легко впізнати за сильно сплющені сегментувати тілу овальної форми. Маленька голова забезпечена всім необхідним, щоб знаходити джерело їжі і своєчасно насичувати тіло - очі, вуса-антени і масивний ротовий апарат з яскраво вираженим гострим хоботком, яким клоп як голкою проколює шкіру людини. У міру насичення сегменти тіла наповнюються кров'ю, розтягуються і округлюються. У повністю задоволеного клопа, відвалившогося  від жертви, важко виділити якісь частини тулуба - він більше схожий на круглу намистину, ніж на комаха.

 

Де живуть клопи в квартирі і як їх виявити?

Клопи селяться в затишних, темних і важкодоступних місцях поруч з ліжком, де спить людина. Джерело живлення повинно бути в безпосередній близькості від гнізда. Тому виявити скупчення клопів і їх яйця можна за плінтусом стіни, біля якої стоїть ліжко, під самою ліжком, під приліжкові килимком, в надрах ліжка або дивана і навіть в приліжкових тумбочках. Клоп піклується про своє зручність і не готовий щоночі здійснювати тривалі походи, щоб просто пообідати. Однак, якщо жертва зникне зі звичного місця і перемістить свою постіль в іншу кімнату, то клоп теж не полінується переїхати з усім своїм сімейством і буде обживати нове місце проживання. Він здатний долати величезні відстані в пошуках їжі, йдучи на запах крові, яку він відчуває, навіть, якщо на шкірі людини немає відкритих ран і подряпин.

Характерні місця поселення клопів:

  • Елементи м'яких меблів;
  • Плінтуси поблизу спальних місць;
  • За щільно присунутими до стіни меблями;
  • За килимами на стінах;
  • За картинами, плакатами;
  • В складках штор;
  • За розетками;
  • У швах матраців.

У густонаселених квартирах клопи швидко розмножуються і скоро їм стає так само тісно, ​​як і людям, а тому їх можна помітити навіть у невластивих для них місцях в денний час доби! Цей факт красномовно говорить про те, що кількість особин досягло допустимої межі навіть для клопів - вони просто перестали поміщатися в своїх гніздах, а незайняті затишні містечка для комфортного проживання всі закінчилися! Це небезпечна ситуація, яка свідчить про сильно запущеному санітарному стані квартири, загрозлива здоров'ю проживаючих у ній людей!

Скільки живуть клопи і чого вони бояться?

Середня тривалість життя клопа приблизно 12 місяців. Хоча цифра ця досить умовна. Будь-які зміни температурного режиму в приміщенні впливають на термін його існування. Підвищення температури прискорює розвиток і скорочує таким чином життєвий цикл. Зниження температури навпаки уповільнює дозрівання і розвиток нового покоління, збільшуючи загальну тривалість життя.

Не слід забувати і про те, що при несприятливих умовах життя клоп впадає в сплячку і в стані анабіозу може перебувати досить довго. Клоп не вмирає, але все життєві процеси настільки сповільнюються, що ні про яку активності мови бути не може. Ця здатність впадати в летаргічний сон допомогла клопу пережити багато природні катаклізми на планеті на відміну від людини. Коли гинули цілі цивілізації, клоп консервував своє життя до кращих часів і відроджувався для активної діяльності і розмноження при першій можливості.

Як виглядають укуси клопів?

Не всі клопи однаково кусають свою жертву. Класичним варіантом вважається доріжка з декількох послідовних проколів. Тобто клоп не задовольняється кров'ю, висотаних з однієї ранки, а тому робить їх кілька за одну трапезу. Однак такий академічний варіант укусів зустрічається не завжди. Клопи, як і будь-які живі істоти на планеті включаючи людину, мають свої відмінні риси, смакові пристрасті і манеру харчуватися. Тому частіше укус клопа мало відрізняється від укусу будь-якого іншого кровоссального комахи. Запалена припухлість рожевого або червоного кольору з яскраво вираженим місцем проколу шкіри всередині. Так виглядає укус будь-якого кровоссального комахи і клопа в тому числі.

Чим небезпечні клопи?

Алергічна реакція організму на укуси клопів - це найлегший наслідок контакту з паразитами. Все може бути набагато серйозніше і сумніше за певних обставин. Багато що залежить як від стану здоров'я людини і його імунної системи, так і від ступеня зараженості клопа різними вірусами.

ФАКТ

Науково доведено, що клоп є носієм таких вірусних захворювань як туберкульоз, черевний тиф, сибірська виразка, гепатит. Всі ці віруси потрапляють в організм комахи разом з кров'ю хворої людини, на тілі якого він паразитував.

Клоп харчується кров'ю, тому є ймовірність заразитися будь-якою з хвороб, яка передається через кров. І хоча деякі вірусологи не бачать прямої загрози зараження через укус інфікованого клопа, геть відкидати таку можливість не можна. Для людини небезпечні не тільки укуси клопа, але навіть його екскременти, в яких тривалий час зберігається вірус гепатиту В. Фекалії можуть перебувати в ліжку людини, адже комаха випорожнюється там же, де і їсть, не утруднюючи себе створенням спеціального відхожого місця. Спляча людина може мимоволі вдихнути дрібні частинки екскрементів або випадково занести їх в рот. Потрапивши в організм людини, вірус почне розвиватися, несучи хвороби і руйнування.