Хто нам заважає спокійно жити?
Побутові комахи біологічна група шкідників, які мешкають в житлах людини. Шкода яку вони приносять всілякий. Деякі ушкоджують запаси, одяг, меблі, житла. Інші завдають шкоди здоров'ю людини і тваринам.
Ця біологічна група дуже різноманітна: кліщі, блохи, воші, дрозофіли, жуки килимові, кожеєди , міль, мурашки, огнівки, таргани, точильники хлібні, чешуйніци, клопи.
Розглянемо особливості деяких з них.
Клопи постільні- ведуть паразитичний спосіб життя, харчуються кров'ю людини і деяких тварин. Тривалість життя 1-1,5 років. Розмножуються цілий рік, мають високу плодючість, здатні голодувати тривалий час, поширюється активним і пасивним способом, що зумовлює їх велике поширення.
Укуси комах викликають свербіж, алергічні висипання, шкіряний дерматит. Клопи ведуть нічний спосіб життя, але якщо дуже голодні, можуть нападати вдень .
Клопи можуть голодувати до 18 місяців при температурі 25°С. При зниженні температури до -17°С вони живуть одну добу, при підвищенні до 45°С гинуть за 45 хвилин.
Кліщі. В наших помешканнях зустрічаються волохатий домовий кліщ, щурячий кліщ або пташиний кліщ.
Волохатий домовий кліщ- мікроскопічне напівпрозоре членистоноге. Мешкає на різноманітних сухих речовинах рослинного або животного походження. Оптимальні умови життя 23-25°С та вологість повітря 80-90%. При вологісті 60% кліщі швидко гинуть.
Пташиний кліщ паразитує на свійських та диких птицях - в місті на голубах. Нападає на людину. Укуси викликають дерматит. В приміщеннях живуть в теплу пору року. Кліщі найчастіше розташовуються в пір'яних подушках та матрацах.
Коростявий кліщ. Мешкає на тілі людини та викликає коросту. Поза тілом людини при температурі 20°С живуть не більше 3х діб, при 50-60°С- не більше години.
Лікування хворих з одного середовища проводиться одночасно, паралельно необхідно обробити речі та помешкання. Проводиться волога та аерозольна дезинфекція із застосуванням акарицидів.
З іншими побутовими комахами що заважають нам спокійно жити, ознайомимо вас в наступній частині.